Hledat

Kontakt

Chovatelská stanice
chodského psa
BLACK MIRABELL

Dagmar Ztratilová

Pod Křížovou 469

Staré Město u Frýdku-Místku

email:
dagmar.ztratilova@seznam.cz

tel. 724 203 715

Fotky:

http://black-mirabell.rajce.idnes.cz/

Menu


Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Spřátelené weby

 Cestování - dovolená - celý svět 

 http://ca-frydecko.mistecko.cz

 

Kosmetické ošetření pro všechny věkové kategorie

http://kosmetika-frydecko.mistecko.cz

 

 Dětská certifikovaná obuv

http://mojedetskeboty.cz/

Toplistint(1)

Novinky

Myslíme na Baddrocka! Stále žádné info...

30.11.2015

https://www.youtube.com/watch?v=XshcSojAHa4&feature=youtu.be

Baddrock - hledá se!

17.7.2015

Baddrock-10-tydnu 

Baddrock, námi odchované štěně, 8.2.2015 odcestoval s novými páníčky do Brna Judrova. Ještě tentýž den v podvečer utekl.

Dnes už foto není aktuální, už je z něj určitě krásný pes dospělácké velikosti.

Prosím všechny, pokud máte o Baddrockovi informace, kontaktujte mě, budu za ně velice vděčná.   Jak to začalo u nás a pár informací o plemeni

     Dlouho jsme přemýšleli jaké plemeno psa si pořídit k domečku na zahradu a dvěma dětem.  Učaroval nám chodský pes. Jeho nekonfliktní povaha, inteligence, velikost - nic malého a zhýčkaného, ale ani nic moc velkého, nádherné zbarvení a dlouhá srst. Informace o tom, že chodský pes je díky své povaze vhodný i jako první pes pro začínající kynology, že je  odolný i vůči nepřízni počasí a zvládá naše zimy venku, byla rozhodující.

      Chvíli jsme pátrali a našli jsme chovnou stanici chodských psů nedaleko místa bydliště. V chovné stanici Daraskár se nám moc líbílo. Dne 13.7.2011 se ve vrhu M Ariky z Javorové hůrky a Pegase Bryvilsár narodilo 7 štěňátek. První fenečku Mirabell jsme si začátkem září dovezli domů. Říkáme jí "Lady". Krásná holčička, která nám dělá denně radost. Je přesně taková, jak mnozí chodského psa popisují. Přátelská s vrozenou láskou k lidem a především dětem.  Je  neúnavná , vytrvalá, temperamentní s  rychlými reakcemi, nikoliv zbrklá či bezdůvodně agresivní. Společnice se smyslem pro humor a každou rošťárnu. Miluje jakoukoli akci, nic jí neujde, dlouhé procházky a aportování jsou jí největší odměnou. Sníh i letní koupání patří k životu choďáka, proto si letní i zimní radovánky pořádně užíváme.  Na procházkách nezapře výborný nos. Velmi rychle ale umí z jakékoli akce přejít do klidu a v pohodě bude ležet např. v restauraci pod stolem či odpočívat v hotelovém pokoji. Hlavně když může být se svou smečkou. Určitě se s ní nenudíme. Každý den a za každého počasí nás vítá širokým úsměvem, odměňuje svou láskou a oddaností. Jedním slovem SLUNÍĆKO.

    Bylo jednoduché si ji zamilovat,  s plemenem chodského psa jsme 100% spokojeni, proto jsme se rozhodli založit chovatelskou stanici chodských psů s názvem Black Mirabell. 

Tolik málo slov o našich začátcích....


Pár obecných informací o plemeni .... 

Všechny informace o chodském psu najdete na stránkách Klubu přátel chodského psa. www.kpchp.org,  např. standart plemene, historie, počátky chovu, povaha, využití, ale i seznam chovných psů, fen i chovných stanic, výstavy i akce, proto mi přijde zbytečné se o nich rozepisovat i zde.

Lady-daraskar_prochazka-chlumecek

Snad jen nejdůležitější :

Chodský pes je české národní plemeno, avšak dosud neuznané FCI.

Země původu: Česká republika      Garant plemene : ČMKU   Použití: Pracovní plemeno Klasifikace F.C.I. : Po jeho mezinárodním uznání : skupina 1 - Psi ovčáčtí, pastevečtí a honáčtí, kromě švýcarských salašnických psů. Výška psa 52 - 55cm a u feny 49 - 52 cm. Váha je v rozmezí 18 - 25 kg. Srst je černá s hnědozrzavými znaky, dlouhá 5 - 12 cm.

Chodský pes je odolný, houževnatý, nevadí mu u nás běžné zimy, spíše hůře snáší extrémně teplé počasí. Pak je skutečně nutností poskytnout mu stín a možnost ochlazení.

Temperamentní pes rychlých, ne však překotných reakcí. Lehce učenlivý, pozorný, dobře ovladatelný, poddajný. Je skromný, nenáročný a houževnatý. Jeho přítulnost k malým dětem je obdivuhodná a činí z něho příjemného společníka rodiny. Je nebojácný, pevných nervu a mimořádně ostražitý. Má výborné čichové schopnosti.